Wydarzenia online w CSK

W związku z nadzwyczajną sytuacją epidemiczną od 20 MAR do 9 KWI 2021 budynek CSK pozostaje niedostępny dla zwiedzających. Zaplanowane wydarzenia zostają odwołane lub przełożone na inny termin; szczegółowe informacje na spotkaniakultur.com oraz na Facebook’u CSK.

Księgarnia „Sklepik Kulturalny CSK” / kasa CSK czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00 (wejście z pl. Teatralnego od strony ul. Radziszewskiego).

Kancelaria CSK czynna w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00. Dostęp do budynku CSK, Teatru Andersena, Fundacji Sztukmistrzów oraz pozostałych najemców i lokali gastronomicznych wyłącznie wejściem bocznym przez patio od strony ul. Radziszewskiego.

Zapraszamy do wirtualnych przestrzeni Centrum Spotkania Kultur w Lublinie! Szczegóły poniżej.

Koncerty

Marta Wajdzik Quartet | Koncert #JAZZwCSK  online!

28 MAR 2021 | 19:00

spotkaniakultur.com | facebook.com

Przeżyjmy to jeszcze raz! Zapraszamy na wyjątkowy koncert zarejestrowany przed miesiącem w Klubie Muzycznym CSK.

Marta Wajdzik to objawienie polskiej sceny jazzowej. 18 letnia saksofonistka wystąpił w towarzystwie wybitnych  muzyków (Paweł Tomaszewski – instrumenty klawiszowe, Robert Kubiszyn – gitara basowa, Paweł Dobrowolski – perkusja). Jej debiut na Bialskiej Zadymce Jazzowej okrzyknięto wydarzeniem. Jedna z nielicznych kobiet grających jazz i to na saksofonie i klarnecie. W tak młodym wieku osiągnęła wyjątkową sprawność techniczną, którą łączy z umiejętnościami interpretacyjnymi, wyobraźnią.

To mieszanka młodości, doświadczenia, energii i refleksji. Projekt MY PLANET to stylistyczna nowość na polskim rynku muzycznym, pokazująca elektro – akustyczną stronę muzyki młodziutkiej Marty Wajdzik, podążającą za nowoczesnymi trendami w muzyce jazzowej.

– dostęp bezpłatny

Bezpłatne koncert zarejestrowane w ostatnim czasie w przestrzeniach CSK – dostęp bezpłatny:

Gruszecki Trio – „Something about” | JAZZwCSK online

The Sound Pack | JAZZwCSK online

KINO CSK

Akademia Kina CSK | odc. 23

„Gwiezdne wojny” z Davidem Hasselhoffem i inne włoskie klony epoki VHS | wykład Marty Weroniki Najman i Łukasza Stelmacha

25 MAR 2021 | 19:00

online

W połowie XX wieku włoski rynek filmowy ustępował tylko Hollywood, jeśli chodzi o skalę produkcji. Niestety, kiedy Amerykanie wrzucili piąty bieg wraz z premierami swoich pierwszych blockbusterów, filmowcy z Italii nie mieli zasobów i możliwości, by z nimi realnie konkurować. Ale nie składali broni, szczególnie gdy publika wciąż była głodna filmowych wrażeń, rozpędu nabierał rynek VHS, a nikt przecież nie zabraniał pożyczania pomysłów, które już odniosły sukces za oceanem.

Zapraszamy zatem na krótki przegląd najdziwniejszych, najciekawszych i najbardziej bezczelnych włoskich klonów amerykańskich filmowych hitów, podczas którego opowiemy, jak to się stało, że Włosi doczekali się swoich lokalnych, budżetowych wersji „Gwiezdnych wojen”, „Predatora” czy „Mad Maxa”.

Prowadzący: Marta Weronika Najman i Łukasz Stelmach

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, formularz zgłoszeniowy: https://bit.ly/3ujCZLL (link do wydarzenia udostępnimy w dniu wykładu).

VOD Kina CSK

W okresie, gdy kina ponownie zostały zamknięte, zapraszamy do Wirtualnego Kina CSK, gdzie na stałe oferujemy blisko 300 niezwykłych filmów – do obejrzenia w dowolnym czasie i miejscu!

W tym tygodniu szczególnie polecamy:

Oglądając filmy Wirtualnym Kinie CSK wspierasz kino studyjne w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie!

Wystawy

Galeria Saska | Stanisław Wieczorek

do 13 CZE 2021

Ogrodzenie Ogrodu Saskiego

Wystawa prezentuje twórczość prof. Stanisława Wieczorka. Artysta zajmuje się różnymi formami grafiki zarówno warsztatowej jak i użytkowej – projektuje plakaty oraz książki. Jego działalność artystyczna obejmuje również malarstwo, rysunek czy scenografie. Stanisław Wieczorek ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz i z tą uczelnią związany jest do dziś. Od 1977 roku prowadził Pracownię Brył i Płaszczyzn na Wydziale Grafiki, a od roku 1980 Pracownię Geometrii i Kompozycji. Kierował oraz tworzył Międzywydziałową Pracownię Multimedialnej Kreacji Artystycznej. W swojej karierze pełnił funkcję prodziekana i dziekana Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ponadto jest twórcą i dyrektorem Instytutu „Sztuka Mediów”. Wielokrotnie współpracował z wieloma wydawnictwami artystycznych tj. „Sugestie” czy dwumiesięcznik „Projekt”, włoskie czasopismo „Shop” czy „Linea grafica”. Artysta jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset prezentacji zbiorowych
w kraju i za granicą.

Spotkania z artystami

Spotkania z Artystami – Sławomir Plewko | online

27 MAR 2021 | 12:00

spotkaniakultur.com | www.facebook.com/cskwlublinie

Spotkania z Artystami – ciąg dalszy!

Już w najbliższą sobotę na stronie internetowej CSK opublikujemy kolejną odsłonę naszej galerii – zaprezentujemy sylwetkę Sławomira Plewko – artysty grafika oraz pedagoga, współzałożyciela zespołu „Platforma Badań Artystycznych”, którego celem jest łączenie sztuk pięknych z nauką, autora licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych, laureata nagród i wyróżnień.

Spotkania z artystami” to cykl wywiadów prowadzonych przez prof. Mariusza Drzewińskiego – zastępcę dyrektora CSK ds. kulturalnych. Podczas spotkań prezentujemy sylwetki i twórczość współczesnych wybitnych Polaków związanych ze sztuką. Poszczególne odcinki są dostępne na naszej stronie spotkaniakultur.com. Kolejni artyści – wkrótce!

Sklepik Kulturalny CSK / kasa CSK czynny codziennie w godz. 10:00-18:00. Zapraszamy po wyjątkowe pozycje księgarskie oraz po miód i naturalne świece z pszczelej węzy z naszej Miejskiej Pasieki Artystycznej.

Więcej na www.spotkaniakultur.com

Andrzej Goliszek