Wygraną przeznaczy na cel charytatywny

Niespodzianką dla organizatora i dla zwycięzcy okazał się wynik konkursu, w którym mogli wziąć udział klienci sklepów Gama w całej Polsce. Stylowy rower – damkę w kolorach firmowych Gamy wygrał… zastępca burmistrza Lubartowa Radosław Szumiec. Jego kupon został wylosowany spośród ponad 4 tysięcy innych. Jak oświadczył podczas wręczenia nagrody w piątek 15 września – przeznaczy ją na cel charytatywny.

– Konkurs organizowany był dla klientów wszystkich naszych sklepów Gama. Wpłynęło wiele kuponów wypełnionych przez klientów, którzy dokonali zakupów w naszym sklepie. Urny z kuponami otworzyliśmy w obecności notariusza i w jego obecności także nastąpiło losowanie. W wyniku losowania szczęśliwcem został klient sklepu Gama przy ul. Lipowej w Lubartowie, pan Radosław Szumiec, znana osoba w mieście, zastępca pana burmistrza, mieszkaniec Lubartowa. Serdecznie gratulujemy – powiedział Grzegorz Poznański, prezes Społem Lubartów.

Podczas wręczenia nagrody Radosław Szumiec oznajmił, że rowerem jeździć nie będzie, nie dlatego że jest to damka, ale dlatego że wspólnie z rodziną postanowił przekazać wygraną na pewien szczytny cel. Już za kilka miesięcy rower będą mogli wylicytować uczestnicy Balu Charytatywnego organizowanego w Walentynki przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II w Lubartowie, którego prezesem jest Justyna Wereszczyńska. – Rower przekażę na licytację charytatywną. Rodzinnie podjęliśmy taką decyzję – powiedział Radosław Szumiec.

Wygrane tego typu zawsze wzbudzają emocje. Wiele osób stara się zdobyć coś wyjątkowego. Ale chyba nie warto w tym wypadku zazdrościć, bo rower i tak posłuży… dzieciom. A co zrobić, żeby wygrać? – Brać udział w konkursach – śmieje się Radosław Szumiec. – Mnie się poszczęściło, zupełnie nie spodziewałem się tego. Ponieważ często robię zakupy w sklepie Gama przy ul. Lipowej, gdzie jest zawsze miła i fachowa obsługa, a panie sprzedawczynie serdeczne i uśmiechnięte, postanowiłem spróbować szczęścia w konkursie. I udało się. Zachęcam do udziału w takich akcjach.

(J.A.)