Wyjazd studyjny uczniów II LO do Parlamentu Europejskiego w Brukseli

Na zaproszenie pana europosła Krzysztofa Hetmana uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

16 maja wyruszyliśmy na wycieczkę do przepięknej Belgii, która przywitała nas słoneczną pogodą. W trakcie podróży mieliśmy okazję zwiedzić stolicę UE – Brukselę. Odwiedziliśmy dzielnicę Europejską oraz Grand Place, Hale św. Huberta czy Park Królewski. Wielką atrakcją był wyjazd do przepięknej Brugii, nazywanej Wenecją Północy. Podziwialiśmy miasteczko spacerując uroczymi uliczkami, ale też oglądając je ze statków pływając malowniczymi kanałami. Gościliśmy także w parlamencie Unii Europejskiej, gdzie uczestniczyliśmy w wykładzie poświęconym strukturze, polityce i prawie Unii Europejskiej oraz roli Parlamentu Europejskiego. Wielokrotnie w czasie pobytu towarzyszył nam Poseł Krzysztof Hetman, który odpowiadał na wszystkie pytania nurtujące nasze młode głowy.

Wyjazd, który zakończył się 20 maja, był wielkim przeżyciem dla każdego z nas, jesteśmy niezmiernie wdzięczni za te wspaniałe chwile i nie możemy doczekać się kolejnych przygód. Opiekunem uczniów była pani Justyna Świderska-Niedobit.

Monika Mitura kl. Ia