Wyjazdowe starty zawodników LUKS Lubartów

Miesiąc październik obfitował w wiele szachowych wydarzeń na Lubelszczyźnie. Zawodnicy LUKS Lubartów reprezentowali nasze miasto w Lublinie, Zamościu, Celestynowie i Niemcach.

W Centrum Konferencyjnym w Lublinie w dniach 15-16 października  rozegrano FlyingAtom Chess Open,  który stał się największym turniejem na Lubelszczyźnie zorganizowanym w tym roku. Na starcie stanęło blisko 260 szachistów w tym mistrzowie międzynarodowi i znani youtuberzy szachowi. W turnieju głównym 38 miejsce zajął Kacper Czuchryta,  71 miejsce zajęła Weronika Dajek. W turnieju „B”  wysokie 15 miejsce wywalczył  Dominik Piekarczyk, zaś 148 miejsce zajął Krzysztof Świeć.

W Zamościu w dniach od 18 do 23 października odbywały się  Eliminacje Międzywojewódzkie Strefy PL-LU do Finału OOM w 2023 roku. W kategorii wiekowej do lat 13 wystartował Kacper Czuchryta. Zmagania trwały aż 5 dni,  rozegrano 9  partii tempem 90’+ 30’’. Pojedynki pozwoliły Kacprowi zgromadzić 5 punktów oraz fantastyczne doświadczenie. Ciekawostką okazała się trzecia partia, w której Kacper zamatował przeciwnika skoczkiem i gońcem, co jest wyzwaniem dla każdego szachisty.

W Celestynowie 23 października rozegrano 9 rundowe Turnieje Szachowe z okazji 70-lecia gminy Celestynów. W bardzo silnie obstawionym turnieju Open, gdzie średni ranking turnieju wyniósł 1551 30. miejsce zajęła Weronika Dajek zdobywając 4 pkt z 9. Natomiast w turnieju w którym grało ponad 60 zawodników do lat 16,  drugie miejsce wywalczył Aleksander Opolski – 7,5 pkt, piąte miejsce wywalczył Wiktor Opolski – 7 pkt. W tym samym dniu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Niemcach zorganizowano turniej „Szachowy Zawrót Głowy”. Zwyciężył w nim Dominik Piekarczyk z kompletem 7 punktów. Jego siostra Barbara Piekarczyk z 4 pkt wygrała klasyfikacje dziewcząt. Dodajmy, że turnieje w Celestynowie i Niemcach odbyły się pod patronatem arcymistrza Jana Krzysztofa Dudy.

Również 23 października w Lublinie odbył się turniej z cyklu „Szach Królowi” o puchar Prezydenta miasta Lublina. W Turnieju Młodych Talentów 7 miejsce wywalczył Jeremiasz Skrzypiec, który uzyskał 4 pkt z 7. Wszystkim szachistom gratulujemy.