Wyjazdowe sukcesy młodych szachistów

W Zamościu 14 maja Alan Domański bardzo dobrze wypadł w Wojewódzkim Turnieju Szachowym klas I -III zorganizowanym z okazji 90 – lecia Polskiego Związku Szachowego. Rywalizując w grupie ponad czterdziestu zawodników uzyskał bardzo dobry wynik 5,5 pkt z 7. Pokonał go tylko Paweł Gromek z silnego klubu UKS Dwójka Tomaszów Lubelski, oraz zremisował Z Gabrielem Flakiem

Kolejne starty nasi zawodnicy zaliczyli 21 maja, kiedy to zorganizowano III Mistrzostwa Międzyrzeca Podlaskiego w szachach pod patronatem Burmistrza miasta. W szranki turnieju stanęło 52 zawodników. Lubartów reprezentowało 3 zawodników : Andrzej Rogoza, który zdobywając 6.5 pkt. zajął 7 miejsce, Artur Gryzio (l. 7) , który zdobył 5 punktów i zajął I miejsce w kategorii chłopców do lat 8 oraz Eryk Bronisz, który zdobył 3 punkty. Jak zawsze, turniej w Międzyrzecu Podlaskim odbył się w bardzo miłej atmosferze, młodsi zawodnicy mieli okazję zagrać z najlepszymi szachistami z woj. lubelskiego, którzy udzielili im cennych rad i wskazówek na przyszłość.

W niedzielę 22 maja zorganizowano XV Otwarty Turniej Szachowy w Kłoczewie zaliczany do cyklu Grand Prix Lubelszczyzny. Miejsce pierwsze w kategorii do lat 10 zajął Wiktor Opolski – 4 pkt, drugim zawodnikiem i jednocześnie najmłodszym uczestnikiem był Michał Drozd – 2 pkt. Andrzej Rogoza w kategorii open zajął 8 miejsce. W turnieju startowali zagraniczni zawodnicy oraz trzech mistrzów krajowych.Andrzej Rogoza

SZACHY Kłoczew SZACHY Alan Domański SZACHY Artur Gryzio

Najbliższe Turnieje w Lubartowie:

– Lubartowska Liga Szachowa – 27.05 (piątek), start: 17:00 – Lubartowski Ośrodek Kultury http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2305/

– X Turniej Szachów Błyskawicznych z okazji Dni Lubartowa – start 12:00 – Plac przed Strażą Pożarną, ul. Jana Pawła II, w przypadku niepogody – Lubartowski Ośrodek Kultury – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_2419/

– Szachowa Liga Młodych Mistrzów – 10.06 (piątek), start: 17:00 – Lubartowski Ośrodek Kultury http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_3318/