Wylądował motolotnią nad Wieprzem

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 21.10. do dnia 27.10. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 12 zdarzeń, w tym 2 pożary, 8 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

W dniu 22.10.o godz. 1711 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o parolotni, która spadła na ziemię w miejscowości Kolonia Serniki. Osobę, która poinformowała o zaistniałej sytuacji, dzieliła znaczna odległość. Do zdarzenia zostały zadysponowane służby ratownicze łącznie ze śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.Po dojechaniu na miejsce okazało się , że doszło do awaryjnego lądowania motolotni na łąkach w okolicach rzeki Wieprz. Motolotnią leciał mężczyzna, który nie odniósł żadnych obrażeń. W wyniku „twardego” lądowania uszkodzeniu uległa konstrukcja motolotni.

W dniu 25.10. o godz. 2032 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomieszczenia kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Kamionka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się pomieszczenie kotłowni w murowanym budynku mieszkalnym. Wszyscy mieszkańcy opuścili obiekt przed przybyciem podmiotów ratowniczych. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony układy oddechowego przystąpili do działań gaśniczych. W wyniku pożaru spaleniu uległ nagromadzony materiał palny (drewno) w kotłowni. Po zakończeniu działań gaśniczych wszystkie pomieszczenia zostały przewietrzone i sprawdzone pod kątem obecności tlenku węgla. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz OSP z Kamionki.