Wypadek autokaru pod wiaduktem

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie  od dnia 16.01.2023 r. do dnia 22.01.2023 r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 28 zdarzeńw tym: 3 pożary, 23 miejscowych zagrożeń i 2 alarm fałszywy. W dniu 21 styczna otrzymaliśmy 11 zgłoszeń o złamanych drzewach i konarach.

W dniu 21.01.2023 r.  o godz. 0128 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku autokaru na DK 19 w miejscowości Kopanina gm. Lubartów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na łuku drogi doszło do wyjechania autokaru turystycznego poza jezdnię. Autokar leżał na boku poza drogą. Pojazdem podróżowało łącznie 37 obywateli Białorusi, tym 3 dzieci. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz prowadzeniu ewakuacji pasażerów. Wykonano stabilizację pojazdu. Poszkodowanym udzielano na bieżąco pierwszej pomocy. W trakcie prowadzonych działań na miejsce przybywały dodatkowe zastępy z Lublina, Łęcznej oraz OSP z terenu powiatu. Zadysponowano również strażackie busy do transportu osób z miejsca zdarzenia do miejsca tymczasowego pobytu. Wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani. Do szpitali przewieziono 7 osób.

W zdarzeniach udział brały zastępy z JRG w Lubartowie, Lublinie i Łęcznej oraz OSP w Wólce Rokickiej, Brzezinach, Pałecznicy, Kamionce, Ostrowie Lubelskim, Firleju, Niemcach i Nowodworze.