Wypadek i pożar

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od 4 do 10 stycznia na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 12 zdarzeń, w tym 4 pożary, 7 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

WYPADEK 

W dniu 09.01.2016 r. o godz. 07:29 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem busa do przewozu osób na drodze wojewódzkiej nr 815 w miejscowości Klementynów, gm. Niedźwiada. W zdarzeniu brało udział łącznie 7 osób podróżujących autem. Jezdnia została całkowicie zablokowana.
Po dojechaniu na miejsce służb ratowniczych wewnątrz samochodu przebywała tylko jedna osoba – kobieta kierująca pojazdem. Na poboczu drogi leżał mężczyzna. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Zespołom Ratownictwa Medycznego w działaniach medycznych oraz wspieraniu psychicznym poszkodowanych. W busie została odłączona instalacja elektryczna oraz zabezpieczono wyciek oleju. Na miejscu była także Policja, która prowadziła swoje czynności dochodzeniowe. Wszystkie osoby podróżujące busem zostały przewiezione do szpitali w Lubartowie, Parczewie i Lublinie. Po zakończeniu działań pojazd został postawiony na koła i zabrany przez pomoc drogową, a jezdnia uprzątnięta przez zarządcę drogi. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.Klementynów_1Klementynów_2

POŻAR W KOCKU

W dniu 10.01.2016 r. o godz. 09:43 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Wojska Polskiego w Kocku. W chwili dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej z okien i drzwi budynku wydobywał się dym. Był to obiekt o konstrukcji drewnianej, kryty papą. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie podaniu dwóch prądów gaśniczych do wnętrza budynku. Działania gaśnicze połączone z jednoczesnym przeszukiwaniem pomieszczeń prowadzone były w aparatach ochrony dróg oddechowych. Okazało się, że wszyscy mieszkańcy zdołali bezpiecznie opuścić budynek. Po podaniu kolejnego prądu gaśniczego wody na nieużytkowe poddasze pożar został opanowany. Przystąpiono do oddymiania pomieszczeń i częściowej rozbiórki nadpalonych elementów budynku. Zniszczone w wyniku pożaru wyposażenie budynku zostało wyniesione na zewnątrz i dokładnie przelane wodą. Po zakończeniu działań pomieszczenia został sprawdzone miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla, a część budynku, która uległa nadpaleniu także kamerą termowizyjną. Na czas prowadzonych działań ratowniczo – gaśniczych mieszkańcom budynku (łącznie 17 osobom) zapewnione zostało schronienie w budynku Urzędu Miasta Kock. 

Kock_1

Kock_2