Wypadek na obwodnicy Lubartowa (aktualizacja)

O godzinie 12:50 (12 kwietnia), na skrzyżowaniu ul. Nowodworskiej z obwodnicą doszło do kolizji z udziałem trzech aut.    Kierowca passata wymusił pierwszeństwo na mercedesie busie jadącym od strony Lublina i doszło do zderzenia. Mercedes miał dodatkowo przyczepkę  ze sprzętem budowlanym. W momencie wywrócenia mercedesa na bok przyczepka wyczepiła się i wylądowała w przydrożnym rowie.  Następnie w passata uderzył samochód ciężarowy marki scania.

Kierowcy byli trzeźwi.  Spośród 5 osób uczestniczących w zdarzeniu, cztery trafiły do szpitala.  zostały już wypisane. O godzinie 15:00 ruch został całkowicie wstrzymany. Strażacy w tym czasie „postawili”  na koła samochód marki mercedes.  Po oczyszczeniu pasa jezdni ruch został wznowiony.
Mimo, że wszystko wyglądało bardzo groźnie, nikomu nic się nie stało. Apelujemy o rozsądek i uwagę. Jadący volkswagenem z miejscowości Nowodwór w kierunku Lubartowa, 19 – letni mieszkaniec gminy Lubartów nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dostawczemu mercedesowi jadącemu obwodnicą w kierunku Kocka, którym kierował 45 – letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego – mówi Grzegorz Paśnik z KPP w Lubartowie – W wyniku zderzenia oba auta obróciły się, mercedes przewrócił na bok, a ciągnięta przez niego przyczepka, na której była betoniarka, oderwała się i wpadła do przydrożnego rowu. Volkswagen siłą rozpędu uderzył jeszcze tyłem w ciężarówkę stojącą po przeciwnej stronie skrzyżowania, którą kierował 46 – latek z województwa lubuskiego.  

Sprawca za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany 500 złotowym mandatem i 6 punktami karnymi.

foto: Piotr Opolski