Wypadek w Firleju

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 30.11. do dnia 06.12. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 17 zdarzeń, w tym 4 pożary, 11 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

W dniu 01.12. o godz. 0235 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w miejscowości Michów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się pomieszczenie kotłowni w piwnicy budynku jednorodzinnego. W obiekcie panowało silne zadymienie. Z budynku zostało ewakuowanych 5 osób. Żadna z osób nie potrzebowała pomocy medycznej. Po odłączeniu energii elektrycznej ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego i prąd gaśniczy wody przystąpili do działań gaśniczych. Podjęte czynności doprowadziły do lokalizacji, a następnie całkowitego dogaszenia pożaru. Po zakończonych działaniach gaśniczych wszystkie pomieszczenia sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla. W działaniach brały udział: 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastępy z OSP w Michowie i Jeziorzanach.

W dniu 04.12. o godz. 1507 na DK 19 w miejscowości Firlej w wypadku drogowym uczestniczyły dwa samochody osobowe Honda Jazz oraz BMW E90. Łącznie w pojazdach podróżowało 6 osób. Z uwagi na występujące dolegliwości po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przez ratowników PSP i OSP, kierująca Hondą została przekazana pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały również na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w jednym z uszkodzonych pojazdów. Do zakończenia działań ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo jednym pasem. W działaniach brały udział: zastęp JRG Lubartów oraz zastęp OSP Firlej.