Wypadek w Kocku

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 12.04. do dnia 18.04. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 19 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 16 miejscowych zagrożeń.

W dniu 17.04. o godz. 2021 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kock. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Opel Astra oraz Volkswagen Passat. Pojazdami podróżowały łącznie 4 osoby. W chwili dojazdu na miejsce straży pożarnej wszyscy poszkodowani biorący udział w zdarzeniu znajdowali się poza pojazdami. Na miejscu był zespół ratownictwa medycznego patrol policji oraz zastęp OSP w Kocku, udzielali pomocy medycznej dwóm poszkodowanym mężczyznom oraz kobiecie. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia
i jednoczesnym wsparciu działań ratowników medycznych ponadto oświetlono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Strażacy pomogli również w przetransportowaniu poszkodowanych do karetek pogotowia. W wyniku odniesionych obrażeń jedna osoba – kobieta poniosła śmierć na miejscu.
W działaniach udział brały 3 zastępy straży pożarnej z KP PSP w Lubartowie,
KP PSP w Radzyniu Podlaskim oraz OSP w Kocku.