Wypadek w Łucce. Zginął pieszy

Lubartowscy policjanci wyjaśniają  okoliczności potrącenia 53 – letniego mężczyzny przez samochód osobowy. Pieszy mimo udzielonej pomocy zmarł. Kierowca samochodu był trzeźwy. Ruch w miejscu wypadku przez ponad dwie godziny odbywał się wahadłowo.
 
foto policjaDo wypadku doszło w piątek kilka minut po godzinie 18:00 na Drodze Krajowej nr 19 w miejscowości Łucka. Jak wstępnie ustalili mundurowi, przechodzący prawidłowo przez jezdnię po przejściu dla pieszych, 53 – letni mieszkaniec gminy Lubartów został potrącony przez toyotę kierowaną przez 64 – letniego mieszkańca Lublina. Pieszy mimo udzielonej mu pomocy lekarskiej zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. Badania wykazały, że kierowca toyoty był trzeźwy. Ruch w miejscu wypadku przez ponad dwie godziny odbywał się wahadłowo.
Apelujemy o rozwagę i rozsądek, a także zdjęcie nogi z gazu i szczególną uwagę podczas przejazdu w pobliżu cmentarzy. Takie samy zasady prosimy także stosować jadąc przez małe miejscowości i wsie gdzie często ruch pieszy i kołowy nie jest od siebie oddzielony i odbywa się jezdnią i jej poboczami. Apelujemy także do pieszych aby po zmroku używali elementów odblaskowych.
G.P.