Wypadek w Łukówcu

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 03.05. do dnia 09.05. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 18 zdarzeń, w tym 3 pożary, 14 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 09.05.2021 r. o godz. 835 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Łukówiec, gm. Firlej.Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki skoda Fabia i Audi A6. Pojazdami podróżowały 3 osoby: 2 Skodą i 1 Audi. Ruch na Drodze Krajowej Nr 19 był całkowicie zablokowany. W chwili dojazdu zastępów straży pożarnej w pojeździe Audi pozostawała jedna osoba poszkodowana, której pierwszej pomocy udzieliła lekarz najeżdżając na zdarzenie. Dwie osoby podróżujące Skodą znajdowały się poza pojazdem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i jednoczesnym ewakuowaniu osoby poszkodowanej z Audi przy pomocy noszy typu deska. Po przyjeździe ZRM, i zbadaniu wszystkich uczestników zdarzenia kierowca Audi została zabrana do szpitala.
Dalsze działania straży pożarnej polegały przemieszczeniu pojazdu znajdującego się na jezdni na pobocze oraz pomocy służbie drogowej w usunięciu powstałej na jezdni plamy z płynów eksploatacyjnych.
W działaniach udział brały: 2 zastęp z KP PSP w Lubartowie oraz 1 zastęp z OSP Firlej.