Wypadek w Michowie i pożar hali

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 10.05. do 16.05. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 25 zdarzeń, w tym 11 pożarów i 14 miejscowych zagrożeń.

W dniu 12.05. o godz. 1222  do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie pożarze stolarni w miejscowości Lubartów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w hali produkcyjnej doszło do pożaru nagromadzonych trocin. Pracownicy zakładu zostali ewakuowani przed przybyciem zastępów PSP w Lubartowie. Początkowe działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu energii elektrycznej w budynku. Następnie podano prądy wody w natarciu na palący się materiał. W trakcie działań, na dachu zlokalizowano ukryte ogniska pożaru, do których wykonano dostęp, a następnie ugaszono. Podjęte działania doprowadziły do lokalizacji pożaru. W działaniach udział brały: cztery zastępy z JRG w Lubartowie oraz zastępy OSP w Brzezinach oraz OSP w Wólce Rokickiej.

W dniu 16.05. o godz. 1408 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie wypadku drogowym w miejscowości Michów.Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w miejscowości Michów na skrzyżowaniu ul. Tysiąclecia z ul. Zasadnią doszło do wypadu drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego. Samochodem osobowym przemieszczała się jedna osoba, która była przytomna i poruszała się o własnych siłach. Jednośladem również podróżowała jedna osoba. Motocykliście pomocy medycznej udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. Poszkodowany nie wymagał hospitalizacji. Działania straży polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Na tym działania zakończono. W działaniach udział brały: dwa zastępy z JRG w Lubartowie oraz zastęp OSP w Michowie.