Wypadek w Szczekarkowie

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 18.11. do dnia 25.11. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 13 zdarzeń, w tym 4 pożary oraz 9 miejscowych zagrożeń.

W dniu 20.11. o godz. 1724 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Glinnik, gm. Abramów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze powiatowej doszło do najechania samochodu osobowego Mitsubishi Colt na tył ciągnika rolniczego CASE ciągnącego rozrzutnik z obornikiem. Kierujący pojazdami nie odnieśli żadnych obrażeń. Na miejscu zdarzenia obecna była policja, pogotowie ratunkowe oraz zastęp OSP Abramów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu instalacji elektrycznej (akumulatora) w samochodzie osobowym. W działaniach udział brały: zastęp JRG Lubartów oraz zastęp z OSP w Abramowie.

W dniu 25.11. o godz. 547 do SK KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Szczekarków, gm. Lubartów. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia okazało się, że na drodze wojewódzkiej 815 na moście doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki: Renault 19, Opel Astra oraz motocykla Yamaha. W zdarzeniu brało udział 6 osób. Dwie osoby zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez Zespół Pogotowia Ratunkowego (kierowca motocykla oraz pasażerka Opla). Działania staży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach samochodowych oraz odłączeniu instalacji gazowej w pojeździe Opel Astra. Przebieg i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. W działaniach udział brały dwa zastępy JRG Lubartów.