Wypadek w Trzcińcu

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 08.06. do dnia 14.06. na terenie powiatu lubartowskiego powstały 32 zdarzenia, w tym 1 pożar i 31 miejscowych zagrożeń.

W dniu 13.06. o godz. 08:19 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Trzciniec, gm. Lubartów.
Z informacji wynikało, że w aucie osobowym znajduje się osoba poszkodowana. Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki Mercedes Actros z samochodem osobowym marki Mazda 3. Pojazdy znajdowały się poza jezdnią. Kierujący zestawem ciężarowym mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej. W celu ewakuacji kierującej z wnętrza auta osobowego, zaistniała konieczność użycia zestawu narzędzi hydraulicznych. Pod nadzorem Zespołu Ratownictwa Medycznego kobieta została ewakuowana z uszkodzonego pojazdu na desce ortopedycznej. W trakcie działań ratowniczych na drodze DK 19 zabezpieczone zostało miejsce do lądowania śmigłowca
z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Działania straży pożarnej polegały również na odłączeniu instalacji elektrycznej
i gazowej w pojeździe osobowym. Do czasu zakończenia działań wyznaczone został objazdy. Okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia, wyjaśnia policja. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG w Lubartowie oraz zastęp z OSP w Wólce Rokickiej.