Wypadki drogowe w Pałecznicy i Szczekarkowie

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 07.12. do dnia 13.12.na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 21 zdarzeń, w tym 7 pożarów oraz 14 miejscowych zagrożeń.

W dniu 10.12. o godz. 0742 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Pałecznica, gm. Niedźwiada. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało sie, że w wypadku uczestniczy samochód osobowy marki Toyota Corolla. Autem podróżowało 2 mężczyzn. Kierujący pojazdem 65-latek został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Uszkodzony pojazd został odholowany na pobocze jezdni. W działaniach brały udział: 2 zastępy JRG Lubartów.

W dniu 11.12. o godz. 1603 na DW 815 w miejscowości Szczekarków, gm. Lubartów w wypadku drogowym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Toyota Yaris oraz Hundai. Na miejscu zdarzenia stwierdzono się, że kierujący opuścili pojazdy o własnych siłach i nie wymagają pomocy medycznej. Pierwszy z pojazdów znajdował się w przydrożnym rowie natomiast drugi na środku jezdni stwarzając zagrożenia dla uczestników ruchu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora oraz zakręceniu zaworu w butli z gazem w samochodzie Hundai. Po zakończeniu działań pojazdy zostały usunięte przez pomoc drogową. W działaniach brał udział 1 zastęp JRG Lubartów.