Wypadki w gminie Firlej i Michów

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 21.06. do dnia 27.06. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 31 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 23 miejscowe zagrożenia oraz 3 alarmy fałszywe.

W dniu 27.06. o godz. 1703 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Zagrody Łukowieckie w gminie Firlej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. Motocyklem podróżowali dwaj mężczyźni, z których jeden został poszkodowany i leżał w przydrożnym rowie. Osoby z samochodu osobowego nie doznały żadnych obrażeń. Po przybyciu na miejsce działań ZRM poszkodowany został przekazany pod opiekę lekarza. W trakcie działań ruch na DK-19 był zablokowany.  W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG w Lubartowie oraz zastęp z OSP Firlej.

W dniu 21.06. o godz. 2303 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego w miejscowości Rudzienko, gmina Michów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca OSP stwierdził, że w przydrożnym rowie znajduje się mężczyzna – nieprzytomny, bez oznak życia. Na jezdni ustawiony był samochód dostawczy z widocznymi uszkodzeniami prawej, przedniej strony. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu, oświetleniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Rozpoczęto resuscytację z użyciem AED. Po przybyciu pogotowia ratunkowego resuscytację kontynuowano. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. W trakcie prowadzonych działań ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany. W działaniach udział brały: zastęp z JRG Lubartów oraz OSP Michów.