Wypadki w Kopaninie i Nowodworze

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 16.09. do dnia 22.09. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 18 zdarzeń, w tym 4 pożary, 13 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 16.09. doszło do dwóch wypadków drogowych. Pierwszy miał miejsce w miejscowości Kopanina kilka minut po godzinie 600. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy oraz samochód ciężarowy marki Volvo. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Ewakuacja kierującego z samochodu osobowego wymagała użycia przez staż pożarną sprzętu hydraulicznego. Po uwolnieniu poszkodowany mężczyzna w wieku 35 lat został przetransportowany do przybyłej na miejsce karetki pogotowia. W działaniach brały udział zastępy: JRG Lublin 4, JRG Lubartów oraz OSP w Niemcach. Drugie zdarzenie miało miejsce o godz.15 40 na drodze DK 19 w miejscowości Nowodwór Piaski, gm. Lubartów. Na miejscu okazało się, że w wypadku uczestniczą dwa samochody ciężarowe (Scania i Man) oraz samochód osobowy Fiat Sedici. Kierująca samochodem osobowym kobieta po udzieleniu pierwszej pomocy na terenie działań została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Przebieg i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Brzezinach i OSP w Wólce Rokickiej.

W dniu 19.09.o godz. 1526 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Lubartów ul. Błękitna. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia okazało się, że w budynku mieszkalnym na pierwszym piętrze występuje zadymienie. Użytkownik obiektu poinformował, że w pomieszczeniu kuchni doszło do zapalenia się oleju spożywczego na kuchence gazowej. Nikt z osób zamieszkujących obiekt nie odniósł obrażeń. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu energii elektrycznej ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego przystąpili do działań gaśniczych doprowadzając do likwidacji źródła pożaru. Następnie pomieszczenia w budynku zostały przewietrzone oraz sprawdzone detektorem wielogazowym. W działaniach udział brały dwa zastępy JRG Lubartów.