Wypadki w Łucce i Kamieniowoli

– W ciągu ostatniego tygodnia na terenie powiatu lubartowskiego doszło do czterech wypadków i trzynastu kolizji drogowych – informuje Grzegorz Paśnik, oficer prasowy KPP w Lubartowie.

Policja apeluje o ostrożna jazdę i rozsądek. Poruszaniu się po drodze nie sprzyjają warunki atmosferyczne. Padający deszcz ogranicza widoczność oraz sprawia, że jezdnia staje się śliska, a zapanowanie nad pojazdem trudniejsze. W środę doszło do jednego wypadku w Kamienowoli i groźnej kolizji w Łucce.

Lubartowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło o godzinie 11:00 w Kamienowoli w gminie Ostrówek. Na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia opla i fiata 126p. W wyniku wypadku złamania nosa doznała 19 – letnia pasażerka fiata. Zarówno 19 – latce kierującej fiatem jak i 20 – letniemu kierowcy opla i jego 19 – letniemu pasażerowi – wszyscy z gminy Ostrówek, nic poważnego się nie stało. Do wypadku doszło podczas ulewnego deszczu kiedy widoczność i możliwości panowania nad autami były mocno ograniczone. Kierowcy byli trzeźwi.

Z kolei w miejscowości Łucka na Drodze Krajowej nr 19 o godzinie 14:25 doszło do groźnie wyglądającej kolizji fiata z jeepem. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem terenowym 44 – letni mieszkaniec Lublina, jadąc od strony miejscowości Serniki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu fiatem w kierunku Lubartowa, 63 – letniemu mieszkańcowi gm. Spiczyn. Przez ponad godzinę ruch m miejscu kolizji był utrudniony. Również w tym przypadku kierowcy byli trzeźwi.