Wypadki w Łucce i Ostrowie Lubelskim

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje,
że w okresie od dnia 16.05. do 22.05. straż pożarna odnotowała 12 zdarzeń, w tym 4 pożary i 8 miejscowych zagrożeń.ŁuckaOstrów Lubelski

20 maja o godz. o godz. 9:11 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych (Fiata i Mercedesa) na skrzyżowaniu ulic w Ostrowie Lubelskim. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na badania. Nieznacznie ucierpiał także stojący w pobliżu miejsca wypadku VW Golf. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, zajęli się poszkodowanym do czasu przybycia pogotowia ratunkowego. Odłączyli także instalacje elektryczne i gazowe w pojazdach. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG w Lubartowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Ostrowa Lubelskiego i Jam. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być wymuszenie pierwszeństwa przez jednego z kierowców.

22 maja o godz. 17.11 na drodze krajowej nr 19 w Łucce miał miejsce wypadek drogowy z udziałem trzech samochodów osobowych. Autami podróżowało łącznie 8 osób, jedna z nich została zabrana przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Działania straży pożarnej ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odłączenia instalacji elektrycznych i gazowych w pojazdach. Zablokowany był jeden pas jezdni, ruch drogowy odbywał się wahadłowo. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG Lubartów oraz OSP z Wólki Rokickiej.