Wypadki w powiecie lubartowskim

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 14.06.2021 r. do dnia 20.06.2021 r. na terenie powiatu lubartowskiego miejsce 22 zdarzenia, w tym 7 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 19.06. o godz. 1029 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o przygnieceniu człowieka przez ciągnik rolniczy w miejscowości Wólka Rokicka – Kolonia, gm. Lubartów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do przewrócenia się ciągnika rolniczego Ursus C328 na kierującego nim mężczyznę. Mężczyzna był bez czynności życiowych z przygniecioną przez kierownicę klatką piersiową. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej poprzez podniesienie ciągnika. Po uwolnieniu poszkodowanego personel medyczny stwierdził jego zgon. W działaniach udział brały: trzy zastępy z JRG w Lubartowie oraz OSP w Wólce Rokickiej.

W dniu 20.06. o godz. 1751 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Kock, ul. Kleeberga, gm. Kock.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziłem, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego jeden z nich dachował. Pojazdami podróżowało łącznie 7 osób w tym 3 dzieci. Wszyscy uczestnicy opuścili pojazdy o własnych siłach. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu wsparcia psychicznego wszystkim uczestnikom zdarzenia. Na miejscu działań obecne były 4 karetki pogotowia oraz śmigłowiec LPR. Ruch na DK-48 był zablokowany na czas działań ratowniczych. W działaniach udział brały: trzy zastępy z JRG w Lubartowie, JRG w Radzyniu Podlaskim oraz OSP w Kocku.