Wypadki w Rokitnie i Rozkopaczewie

Lubartowscy policjanci ustalają dokładne okoliczności dwóch wypadków drogowych, do których doszło wczoraj w nocy w Rokitnie i Rozkopaczewie. W pierwszym przypadku doszło do czołowego zderzenia dostawczego volkswagena i skody. W drugim, pieszy wpadł pod koła opla.

Obydwa zdarzenia miały miejsce w piątek kilka minut po godzinie 21:00. Najpierw w miejscowości Rokitno doszło do zderzenia dostawczego volkswagena i skody. Jak wstępnie ustalili policjanci  kierowca furgonetki na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku czeskim autem. – W wyniku zderzenia do szpitala z urazem kręgosłupa i głowy trafił kierowca skody, 50 – letni mieszkaniec gminy Lubartów – informuje Grzegorz Paśnik, rzecznik prasowy KPP w Lubartowie. Również 50 – letniemu kierowcy volkswagena z powiatu łęczyńskiego jak i jego dwóm pasażerom nic poważnego się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Niemal w tym samym czasie w miejscowości Rozkopaczew w gminie Ostrów Lubelski doszło do zderzenia osobowego opla z pieszym. Jak wstępnie ustalili policjanci, pieszy szedł nieprawidłową stroną jezdni. W momencie kiedy był wymijany przez samochód prowadzony przez 41 – letniego mieszkańca Gminy Ostrów Lubelski, stracił równowagę i zatoczył na środek jezdni. Kierowcy opla, mimo szybkiej reakcji, nie udało się jednak uniknąć zderzenia i pieszy otarł się o auto urywając prawe boczne lusterko. Z urazem głowy trafił do szpitala. Jak wykazały badania, kierujący samochodem był trzeźwy. Pieszy, 63 – letni mieszkaniec gminy Ostrów Lubelski był pod wpływem 1,8 promila alkoholu.

 

APEL POLICJI

Apelujemy o rozwagę i rozsądek w czasie korzystania z drogi. Niesprzyjające warunki atmosferyczne utrudniają jazdę i powodują, ze jest ona bardziej niebezpieczna. Zwolnijmy, aby bezpiecznie dojechać do celu podróży Do pieszych apelujemy o chodzenie po prawidłowej stronie jezdni i korzystanie z elementów odblaskowych poprawiających widoczność pieszego na jezdni.