Wypadki w Wandzinie

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 29.04. do dnia 05.05. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 13 zdarzeń, w tym 4 pożary, 8 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

29.04. o godz. 1815 z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratowniczego wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wandzin, gm. Lubartów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do dwóch wypadków drogowych. W pierwszym uczestniczył samochód osobowy marki Chrysler 300M oraz samochód ciężarowy marki Scania R380. Pojazdami podróżowały łącznie 4 osoby. Kierująca samochodem osobowym została przetransportowana przez ZRM do szpitala.

W drugim zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki Skoda Fabia oraz samochód ciężarowy marki DAF. Tym razem żadna z 4 osób biorących udział w zderzeniu nie odniosła obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w samochodzie Chrysler. Następnie pojazdy zostały usunięte na pobocze a ruch drogowy został przywrócony. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz OSP z Wólki Rokickiej.

02.05o godz. 14.44 do Stanowiska Kierowania KP PSP wpłynęła informacja o dachowaniu samochodu osobowego w miejscowości Wola Lisowska, gm. Lubartów. Na miejscu okazało się , że samochód marki Peugeot 607 stoi na kołach na poboczu drogi DK 19. Osoby biorące udział w zdarzeniu opuściły pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych. Uczestnicy zdarzenia zostali przebadani przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe.

Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie była nadmierna prędkość. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Brzezinach.