Wypadki z udziałem quada

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 24.05. do dnia 30.05. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 16 zdarzeń, w tym 1 pożar, 14 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 26.05. o godz. 1718 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z quadem w miejscowości Stanisławów Duży, gmina Kamionka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że kierujący quadem leży na drodze bez oznak życia, natomiast czteroosobowa rodzina podróżująca samochodem osobowym, który leżał na dachu opuściła pojazd o własnych siłach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i jednoczesnym udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Zespół Ratownictwa Medycznego chwilę później stwierdził zgon mężczyzny kierującego quadem. W zdarzeniu udział brały zastępy z JRG w Lubartowie, OSP w Abramowie oraz OSP w Samoklęskach.

W dniu 27.05. o godz. 1515 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z quadem w miejscowości Wólka Rokicka, gmina Kamionka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia quada ciągnącego przyczepkę z pojazdem ciężarowym. Kierowca quada znajdował się w rowie z widocznymi obrażeniami kończyn dolnych. Prowadzący ciężarówkę nie odniósł żadnych obrażeń. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia karetki pogotowia, przygotowano i zabezpieczono terenu do lądowania śmigłowca LPR, który zabrał mężczyznę do szpitala. W zdarzeniu udział brały zastępy z JRG w Lubartowie i OSP w Wólce Rokickiej.