Wyróżnienie dla Sceny44

Scena44, grupa teatralna działająca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie, została wyróżniona podczas 45 edycji Sceny Młodych, Wojewódzkiego Konkursu Amatorskiego Ruchu Artystycznego Młodzieży.

          28 kwietnia zespół z Lubartowa zaprezentował spektakl „Wojna nie ma w sobie nic z teatru”, przedstawienie na podstawie prozy Swietłany Aleksijewicz. Publiczność z Lubartowa miała okazję zobaczyć tę realizację już w marcu, najpierw w Lubartowskim Ośrodku Kultury wersję rozszerzoną, w której wzięła udział także młodzież z Węgier, a później w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w ramach wieczoru „Dwa teatry”, gdzie uczniowie z II LO wystąpili obok teatru Trupa.

          Tym razem spektakl, pomysłodawcą i reżyserem którego jest Rafał Wrotkowski, mogła zobaczyć publiczność zgromadzona w Centrum Kultury w Lublinie. Dodatkowo młodzi aktorzy wzięli udział w konkursie ocenianym przez profesjonalne jury, w składzie którego znaleźli się aktorzy Matylda Damięcka i Daniel Salman. Przedstawienie Sceny44 zostało wyróżnione za: „interesującą adaptację i prezentację tekstu niedramatycznego w formie teatralnej”. Wręczenie nagród, także finansowych, odbyło się podczas gali finałowej Sceny Młodych 12 maja.

          Scena44 skupia młodych ludzi, uczniów II LO w Lubartowie, którzy zajmują się szeroko pojętą aktywnością teatralną. Od kilku lat przygotowują oni spektakle, które może podziwiać lubartowska publiczność. Przedstawienia pokazywane później w ramach festiwali teatralnych prezentują na tyle wysoki poziom artystyczny, że nagradzane są jak widać przez jury konkursów.

          Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów! I czekamy na kolejne spektakle.

II LO