Wyścig o kategorie szachowe

Przez dwa dni Lubartowski Ośrodek Kultury stał się areną zmagań szachistów chcących uzyskać kategorie polskiego związku szachowego. W dniach 3- 4 września zorganizowano dwa turnieje skierowane do szachistów początkujących jak i zaawansowanych.

Pierwszy jednodniowy turniej „B” zorganizowano dla szachistów amatorów nieposiadających kategorii bądź V. W tym turnieju można było ze względów formalnych uzyskać maksymalnie czwarte kategorie. Rozgrywki przeprowadzono tempem 30′ na zawodnika z odroczeniem 5” na ruch. Turniej wygrał Paweł Cholewa z Lublina z kompletem 7 pkt., drugi był Łukasz Sadownik z LUKS Lubartów – 6 pkt. (uległ jedynie zwycięzcy turnieju), trzeci był Paweł Gadomski – 5 pkt. ze Świdnika.

Piąte kategorie uzyskali: Franciszek Sagan, Piotr Ostrach, Ludwik Andrychowski, Franciszek Budzyński. Czwarte kategorie uzyskali: Łukasz Sadownik, Paweł Gadomski, Paweł Cholewa, Izabela Kania, Konstancja Andrychowska.

Dwudniowy turniej rozegrano tempem 60 ’ na zawodnika z odroczeniem 5” na ruch. Umożliwiał on zdobycie III i II kategorii. Zwyciężył Radosław Bronisz z LUKS Lubartów -6,5 pkt.; drugi był Michał Bącik z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego – 5 pkt. Trzeci był Franciszek Baran z LUKS Lubartów – 5 pkt.

Kategorie trzecią uzyskał Maciej Jończak, zaś drugą Radosław Bronisz, który zdobył również III klasę sportową.

W turniejach wystartowało blisko 40 szachistów z Lublina, Ożarowa, Parczewa, Radzynia Podlaskiego, Świdnika, Dębczyny, Kocka i z Lubartowa. Puchary, nagrody, upominki oraz dyplomy wszystkim zwycięzcom wręczali: Menager LUKS Lubartów Tomasz Drozd oraz sędzia zawodów Piotr Opolski.

Zadanie współfinansowane zostało ze środków Gminy Miasta Lubartów. Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom za wspieranie lubartowskich szachów.

Przypominamy, że 1 października w Sali Widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie przy ul. Cichej 6 zostanie zorganizowany XXI Międzynarodowy Turniej o Puchar Lubartowskich Przedsiębiorców będący Memoriałem Ryszarda Czermińskiego. Ilość miejsc dla startujących ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy telefoniczne pod nr 509 845 922. Aktualne informacje o turnieju na http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_381/