Wystawa i konkurs w PMDK

25 października Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie otwiera wystawę prac dzieci z pracowni plastycznej pt. „Koloroskop 3”.

 

Na wystawie „Koloroskop” znajdą się najlepsze prace dzieci z pracowni plastycznej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie. Na ekspozycji będzie można zobaczyć dzieła podopiecznych pani Izabelli Dybały, Katarzyny Grabowskiej i Edyty Weremczuk. Otwarcie wystawy odbędzie się we wtorek 25 października o godz. 17.30 w Galerii PMDK na II piętrze budynku.

koloroskop3

Natomiast 26 października o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym rozstrzygnięty zostanie konkurs plastyczno – fotograficzny „Pokażę ci, gdzie mieszkam”. Organizatorzy chcieli poprzez konkurs zainspirować do innego spojrzenia na miejsce, w którym mieszkają dzieci i lubartowska młodzież. Zadaniem było dowiedzieć się jak najwięcej o historii Lubartowa, kulturze oraz ciekawych i ważnych wydarzeniach. W tym roku obchodzimy 1050 rocznicę Chrztu Polski. W związku z tym PMDK zaproponował poznanie chrześcijańskich korzeni naszego regionu- bogactwa zabytków sakralnych, lokalnych uroczystości kościelnych i innych tradycji o rodowodzie chrześcijańskim. Wszystkie te emocje należało pokazać na pracach plastycznych i w fotografiach.

SN

pokazeci2016