Wystawa malarstwa Bartosza Musieja

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury  w Lubartowie zaprasza wszystkich miłośników sztuki na wernisaż wystawy malarstwa Bartosza Musieja, który odbędzie się 28 kwietnia o godz. 18.00 w Galerii PMDK.

Bartosz Musiej to urodzony w Siedlcach malarz, grafik i fotograf. Sztuki malowania uczył się pod kierunkiem Antoniego Wróblewskiego, a prace swoje prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jego ulubioną tematyką jest pejzaż. Najchętniej maluje nad Bugiem – w Mierzwicach.

Tak o  twórczości Bartosza Musieja pisze znakomity malarz i scenograf Mikołaj Malesza:

„Bartosz Musiej posiada niezwykłą umiejętność konstruowania obrazów, głównie pejzaży, przy pomocy kilku barwnych plam. W jego obrazach nie ma tradycyjnego  modelunku, a przecież jest zawsze rozległa przestrzeń i niezwykłe światło. B. Musiej potrafi zostawić niedomalowane białe tło, które staje się niezbędną, integralną częścią obrazu. To jest bardzo trudne i cechuje najlepszych. Lubi obrazy monochromatyczne, ale też nie boi się czystych, mocnych barw. Maluje pejzaże horyzontalne, oszczędne, lapidarne, sprowadzone niemal do znaku – chmura, linia horyzontu, drzewo, woda. Maluje nie ciało”, ale ducha pejzażu. Maluje jego istotę”.

Wstęp wolny.