Wystawa malarstwa i rysunku Patrycji Sputo

1 marca w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie odbył się uroczysty wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Patrycji Sputo, uczennicy klasy IVt Technikum Informatycznego. Jej ulubioną tematyką są pejzaże, żywioły oraz mroczne kompozycje ze świata fantastyki.

Otwarcie wystawy swoją obecnością uświetnił dyrektor mgr Zbigniew Sajda.

W wydarzeniu uczestniczyli: wychowawca klasy IVt mgr Kamil Góźdź, nauczyciele biblioteki mgr Małgorzata Garbacz – Benek oraz nauczyciel plastyki mgr Beata Józefaciuk. Uroczystość odbyła się przy udziale klas Technikum Informatycznego 1t oraz 4t.

Uzdolniona artystycznie Patrycja pierwsze szkice wykonywała sama, do dzisiaj w dużej mierze jest samoukiem artystycznym. Jej ulubioną tematyką są pejzaże, żywioły oraz mroczne kompozycje ze świata fantastyki. W pracach pojawia się studium sylwetki ludzkiej o dopracowanej anatomii ciała, postacie o budowie realnej, wcielone w bohaterów z wyobraźni autorki. Na swojej drodze twórczej Patrycja uczęszczała na zajęcia artystyczne do „Art Chaty”, jednak obecnie preferuje indywidualne doświadczenia twórcze. Uczennica pracuje w różnych technikach rysunku i malarstwa, spośród których najbliższe są jej farby akrylowe na płótnie. Najczęściej wybierane tematy w twórczości Patrycji to szkice z natury.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki, aby zapoznać się z dorobkiem twórczym uczennicy Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie.

ZS2