Wystawa malarstwa Rafała Ereta nominowana do Wydarzenia Kultury 2013

Rafał Eret, artysta z Lubartowa, znalazł się w plebiscycie na Wydarzenie Kultury 2013 roku.

To już piąty plebiscyt organizowany przez Gazetę Wyborczą w Lublinie, w tym roku pod nazwą „Strzały 2013”. O tytuł walczy wystawa artysty w Galerii Wirydarz – „Od zmierzchu po świt” zorganizowana we wrześniu 2013  roku.

Rafał Eret, który mieszka i tworzy w Lubartowie, pokazał po raz pierwszy swoje obrazy na Jarmarku Jagiellońskim. Jego prace zauważył właściciel Galerii Wirydarz w Lublinie. „Nie podejrzewałem, że pomiędzy serami, kiełbasami i jakimiś wycinankami, bo to przecież nie jest miejsce sztuki wysokiej, znajdę „oszlifowany diament”, czyli tak znakomitego artystę. Tak, nie boję się użyć tego porównania” – tak powiedział o Rafale Erecie Piotr Zieliński, właściciel Galerii (źródło: Gazeta w Lublinie).

Oto co napisano o artyście z Lubartowa w zaproszeniu na wystawę w Galerii Wirydarz: „Rafał Eret (rocznik 1970) ukończył wydział malarstwa w Gerrit Retvield Academy w Amsterdamie w 2001 roku, w Holandii mieszkał i tworzył w okresie od 1993 do 2003 roku. Obecnie mieszka i maluje w Lubartowie. Wystawa w galerii sztuki Wirydarz w Lublinie – będzie pierwszą, obszerniejszą prezentacją twórczości tego niezwykle intrygującego Artysty, gdzie poza obrazami od roku przygotowywanymi specjalnie do tej ekspozycji – publiczność będzie mogła także zapoznać się ze starszymi pracami Rafała Ereta.”

Na artystę można zagłosować tutaj: WYSTAWA MALARSTWA RAFAŁA ERETA

O Rafale Erecie pisaliśmy ostatnio przy okazji projektu artystycznego pod nazwą Międzynarodowy Land Art Festival Lubartów – Kozłówka. Wzięli w nim udział artyści z pięciu krajów. Wśród prac można było podziwiać także instalację Rafała Ereta. Więcej na ten temat pod linkiem: LAND ART

Aleksandra Jędryszka, foto: Piotr Opolski

eret