Wystawa Roberta Znajomskiego w muzeum

Do 28 lutego  w Muzeum Ziemi Lubartowskiej można oglądać okolicznościową wystawę pt. „Retrospektywa”, której autorem jest Robert Znajomski. O twórczości artysty na spotkaniu 20 lutego opowiadali bliscy Roberta Znajomskiego.

Robert Znajomski   (1968-2021) to artysta urodzony w Hrubieszowie, przez wiele lat związany z Łęczną. Był bardzo twórczym i pracowitym człowiekiem, tworzył w różnych technikach, uprawiał malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe, rysował pastelami, markerami, ołówkiem, używał tuszu i nawet zwykłego patyka. Zajmował się grafiką (monotypia), ekslibrisem, fotografią oraz mailartem, tworzył pocztówki, kolaże, wycinanki, kartki okolicznościowe, ekslibrisy, a w swoim dorobku ma także linoryty i drzeworyty. Tematyką jego prac jest szeroko pojmowana natura i jej modyfikacje poprzez formy geograficzne do abstrakcji włącznie. 

Znajomski zdobył wiele wyróżnień i nagród, w 2013 roku otrzymał Nagrodę Kulturalną Województwa Lubelskiego za całokształt działalności kulturalnej. Pracował z dziećmi i młodzieżą, realizując się twórczo jako pedagog i artysta. Przez 30 lat uczył plastyki i informatyki w szkole podstawowej.

20 lutego w Muzeum Ziemi Lubartowskiej o twórczości Roberta Znajomskiego opowiadała jego żona Anna, która przybyła na spotkanie razem z synem. Uczestniczyli w nim seniorzy z Klubu Senior+ z LOK.

Piotr Opolski