Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa

12 czerwca na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubartowie odbyła się X Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa, której organizatorem jest Rada Pedagogiczna Przedszkola Miejskiego nr 1. Coroczne zawody sportowe odbywają się w ramach innowacyjnego projektu „Graj o zdrowie”, a ich głównym celem jest rozwijanie aktywności fizycznej oraz propagowanie aktywnego wypoczynku wśród najmłodszych dzieci.

W imieniu Burmistrza Miasta Lubartów małych zawodników przywitała Inspektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, pani Małgorzata Kanar, życząc wszystkim pięknej, sportowej rywalizacji. Po oficjalnym otwarciu, występie dzieci z grupy „Iskierki” oraz uroczystej defiladzie zawodników z Przedszkola Miejskiego nr 5, Przedszkola Miejskiego nr 4, Przedszkola Prywatnego Casper i Przedszkola Miejskiego nr 1 rozpoczęły się zawody sportowe. Od kilku lat w ich przygotowanie włącza się trener i nauczyciel wychowania fizycznego pan Przemysław Aftyka. Dzięki nawiązanej współpracy na małych sportowców czekają atrakcyjne i profesjonalnie prowadzone konkurencje sportowe. Dzieci z radością i zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania, pamiętając jednocześnie o zasadach fair-play. Wykazały się szybkością, zwinnością i sprytem. Za swój wysiłek otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary oraz drobne upominki, które wręczyła dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 pani Małgorzata Szczepańska. Najważniejszy w tym dniu był aktywnie spędzony czas oraz uśmiech dzieci, którego nikomu nie brakowało. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy i udziału w kolejnej olimpiadzie sportowej.

Serdeczne podziękowania składamy naszemu sponsorowi pani Annie Kusyk ze sklepu „Twój dom- Lubelska 75” za ufundowanie pucharów dla zawodników.

Przedszkole Miejskie Nr 1