XII Kapucyński Piknik Motocyklowy za nami

Dzięki motocyklistom i wszystkim, którzy pojawili się na placu przed pałacem Sanguszków, udało się zebrać ogromną kwotę na leczenie Damiana – 21 144,33 zł.

 

W sobotę 25 maja do Lubartowa zjechała olbrzymia ilość motocykli. Jak co roku piknik motocyklowy rozpoczął się paradą motocykli, która wyruszyła ze stacji paliw BP i przejechała ulicami miasta na plac przed pałac Sanguszków. Tam odprawiona została Msza święta w intencji motocyklistów, którą odprawił ks. Marcin Modrzejewski, a po niej nastąpiło poświęcenie maszyn. Na pikniku nie zabrakło przedstawicieli miasta i powiatu, którzy wsparli finansowo imprezę: – Witam Państwa bardzo serdecznie w imieniu samorządu Miasta Lubartów. Cieszymy się bardzo, że możemy dorzucać cegiełkę do tak szczytnych inicjatyw jak w dniu dzisiejszym, tym bardziej, że pogoda nam sprzyja– mówił burmistrz Krzysztof Paśnik.

Jak co roku na pikniku można było wziąć udział w wielu atrakcjach. Były zawody w swobodnym zwisie na drążku, przewidziano nagrody dla najsilniejszych, poczęstunek dla przybyłych, koncert zespołu Sęk z Garbowa. Już od godzin południowych można było oddać krew w specjalnym busie. Chętni mieli okazję podziwiać najstarsze modele motocykli podczas Wystawy Klasyków. Podczas tegorocznego Pikniku motocyklowego zbierane były fundusze dla Damiana Paśnika, który w 2017 roku uległ wypadkowi i potrzebuje środków na leczenie i rehabilitację. Wspierać Damiana oprócz wjazdówek można było, kupując kubki, koszulki oraz obrazy, które wykonali artyści z pracowni plastycznej Art Chata Małgorzaty Wronowskiej.

Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny i odbyła się dzięki wsparciu finansowemu Urzędowi Miasta Lubartów, Starostwa Powiatowego w Lubartowie oraz wielu sponsorów i wolontariuszy.

Emilia Kosek