XII spotkanie z Herbertem

31 maja w ZS nr 2 w Lubartowie odbył się XII Powiatowy konkurs Recytatorski im. Zbigniewa Herberta pod honorowym patronatem Starosty Lubartowskiego. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Wicestarosta Lubartowski Pan Lucjan Mileszczyk. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zgodnie z hasłem konkursu: „Krajobraz po burzy” w swoich wystąpieniach zaprezentowali utwory, które odnoszą się do wartości uniwersalnych i mogą być drogowskazem w trudnych czasach. Jury przyznało trzy nagrody i dwa wyróżnienia w kategorii szkół podstawowych oraz dwie nagrody w kategorii szkół ponadpodstawowych.
    Gratulujemy nie tylko nagrodzonym, ale wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie, dowodząc tym samym swojej wrażliwości na prawdę i piękno.
       – Dziękujemy serdecznie Pani Staroście Ewie Zybale za wsparcie w organizacji konkursu i objęcie go swoim patronatem oraz wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością: członkom jury, recytatorom oraz opiekunom. Zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu.- podsumował zmagania młodych recytatorów p. o. Dyrektora ZS nr 2 w Lubartowie Z. Sajda.

ZS2