XV Mikołajkowe Marsze na Orientacje w II LO

Tradycją jest, że w dniu Świętego Mikołaja w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbywają się Mikołajkowe Marsze na Orientacje, których organizatorem jest SKKT „Azymut”.  Nie inaczej było w tym roku.

O godzinie 8:00, z mapą w ręku, pierwsze drużyny wyruszyły w trasę. Na starcie każdy z 52 uczestników otrzymał słodką niespodziankę. Zadaniem zawodników było odnalezienie kilku punktów kontrolnych na terenie Lubartowa. Za budowę trasy odpowiedzialna była doświadczona już w tego typu zadaniach Monika Mitura z kl. IIIa, zaś sędziami  imprezy byli Michał Kosior z kl. IVa i Wiktor Opolski z kl. IIa, którym serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się również dla Karola Zybały z kl. IIIa za pomoc w organizacji marszów.

Na zakończenie imprezy wicedyrektor II LO – Katarzyna Płaszczewska wraz z opiekunem SKKT Azymut – Łukaszem Wasylukiem wręczyli pamiątkowe dyplomy i nagrody tym drużynom, które podczas marszów poradziły sobie najlepiej.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – Piotr Salamon kl. IIIa, Juliusz Baran kl. IIIa, Dawid Pytko kl. IIIa

II miejsce – Olga Mazur kl. IIb, Marika Grabowska kl. IIb, Weronika Bzoma kl. IIb

III miejsce – Jan Górny kl. IIf, Kacper Błaszczak kl. IIf, Kacper Najda kl. IIf

Udział w marszach to nie tylko wspaniała przygoda, ale również nauka pracy w grupie, orientacji w terenie oraz posługiwania się mapą. Uczestnicy mieli też okazję do lepszego poznania terenów miasta Lubartów i wykazania się swoją wiedzą. Na kolejne marsze zapraszamy już wiosną.

II LO