XVII Wakacyjny Turniej Szachowy trwa

Z myślą o dzieciach i młodzieży, Lubartowski Ośrodek Kultury oraz LUKS Lubartów organizuje XVII Wakacyjny Turniej Szachowy. W piątek 3 lipca rozgrywki zakończyła grupa starsza (ur. między 2000, a 2009 r.)

Zawody trwały przez 4 dni. Do lat 20 zwyciężył Damian Bronisz – 24,5 pkt.; drugi był Jakub Radzik – 22,5 pkt., trzecia była Agata Michaluk – 5 pkt.

W kategorii do lat 15 zwyciężyła Paulina Bronisz – 23 pkt.; drugi był Wiktor Opolski – 14 pkt., trzeci Wiktor Kowalski – 9,5 pkt. Kolejne miejsca zajęli: IV. Patryk Matyjaszczyk, V. Aleksandra Szczerba, VI. Michał Drozd i Szymon Pietruszka.

Od poniedziałku rusza turniej „B” dla roczników 2010 – 2016. Odbędzie się w dniach 6 – 10 lipca (5 dni). Zapisy w dniu zawodów od 11:45.
Start o godz.12:00, dystans 7 rund, tempo 10 minut + 5 sekund bonusu na partię dla zawodnika. Zawody organizowane są już po raz siedemnasty. Szachiści będą walczyć o finałowe puchary w kategoriach do lat 8, do lat 10. Rywalizacja prowadzona będzie systemem szwajcarskim. Do turnieju można dołączyć w dowolnym dniu zawodów. O zwycięstwie zdecyduje łączna liczba punktów zdobytych we wszystkich turniejach z danej grupy. Dla najlepszych czekają puchary za trzy pierwsze miejsca w każdej z w.w kategorii wiekowych i dyplomy dla wszystkich uczestników. Sponsorzy to: Zoom Natury, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, PGK Lubartów, Karty Grabowskiego oraz Farma Iluzji – Park Edukacji i Rozrywki.

foto: Sylwia Cichoń