XXII Święto Roweru w niedzielę 28 czerwca

Jedna z największych w Polsce imprez rowerowych –
22 edycja „Święta Roweru” odbędzie się w niedzielę 28 czerwca w Lubartowie. Nasza redakcja jest patronem medialnym tej imprezy.

Swieto Roweru

– Łączy nas to, że lubimy jeździć na rowerze – mówi w imieniu wszystkich organizatorów Edyta Lewtak, rzecznik prasowy „Święta Roweru”. – Kochamy to uczucie świeżości, gdy wiatr owiewa nam twarz, a nogi same naciskają na pedały. Jeździmy samotnie, w parach lub w kilkuosobowych grupach. Święto Roweru to świetna okazja, by pojeździć w większym gronie. Do udziału
w imprezie zapraszamy wszystkich: tych pokonujących na dwóch kółkach kilka tysięcy kilometrów rocznie, tych jeżdżących regularnie na weekendowe, rowerowe wypady, a także tych, którzy jazdę na rowerze ograniczają tylko do udziału w Święcie Roweru. Jeśli jazda na rowerze sprawia Wam przyjemność, lub jeśli dopiero chcecie odkryć tę przyjemność – zapraszamy! To nie są zawody! Nie liczy się ilość przejechanych kilometrów, czy tempo jazdy. Liczy się styl – radość, uśmiech, słońce na twarzy, wzajemna życzliwość i udział we wspólnej imprezie. Tradycją już  jest, że każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy dyplom,  okolicznościową, „świętorowerową” koszulkę oraz miskę pysznej gorącej  grochówki.

Uczestnicy Święta będą mogli wziąć udział w licznie  organizowanych konkursach, nieodpłatnie oznakować rower. Każdy weźmie  też udział w losowaniu wielu cennych upominków, wśród których są 22 wysokiej klasy rowery. Na miejscu startu i mety Święta Roweru zostanie  ustawiona scena, na której będą odbywały się występy artystyczne oraz  prezentacja najaktywniejszych uczestników imprezy. Obok, tradycyjnie  już, zostaną ustawione stoiska oferujące sprzęt i akcesoria rowerowe,  ubezpieczenia i inne przedmioty i usługi związane z jazdą na rowerze.

Jak co roku zakładamy, że uda nam się pobić kolejny rekord – ale dla nas nie jest to najważniejszy cel. Celem jest  to, że do Lubartowa zjadą miłośnicy dwóch kółek
z okolicznych  miejscowości, regionów Polski, a także kolarze z zagranicy.

Na rowerzystów czekają 4 trasy, natomiast od tego roku uczestników czeka miła niespodzianka w postaci kolejnej już, V trasy.

  • jedna 17  kilometrowa,

  • dwie po 34 kilometry,

  • nowa trasa nr V – 36 kilometrowa,

  • oraz ostatnia, najdłuższa – 58  kilometrów.

Najistotniejszą zmianą w tegorocznym Święcie Roweru będzie rezygnacja z wręczania pucharów w kategorii: NAJWIĘCEJ PRZEJECHANYCH KILOMETRÓW WŚRÓD MĘŻCZYZN!!! Zmiana ta wynika z bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczestników zlotu rowerowego.

W tym roku liczymy na ok. 15 000 uczestników, z których  każdy wzorem lat ubiegłych otrzyma pamiątkową koszulkę oraz dyplom.  Wobec powyższego nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich  chętnych do udziału w imprezie i obiecać, że jako organizatorzy dołożymy  wszelkich starań, aby XXII Święto Roweru było przygotowane perfekcyjnie.  Kolejne informacje
z przygotowań do imprezy publikowane będą sukcesywnie  na naszej stronie internetowej. Proszę zaglądajcie, czytajcie i zachęcajcie do korzystania ze strony Wasze rodziny znajomych i kolegów.

  •      termin: 28.6.2015: 8:00 – 17:00 – zapisy.

  •      lokalizacja: Lubartów, ul. Nowodworska 34, 21-100 Lubartów

  •      więcej o wydarzeniu na www.swietoroweru.pl

 

Pożak Team