Z Klubem Art Fit do Stanki

W sobotę 7 października Klub Aktywnych ART- FIT zorganizował marsz do Lisowa. Na placu  przy Ratuszu zebrała się grupa miłośników nordic walking. Część grupy stanowiły dzieci z klas III „d” i  IV „d”  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie, które zachęcone przez Panią Renatę Stawinogę postanowiły rozpocząć przygodę z kijami. Pani Renata w bieżącym roku zdobyła drugie miejsce w Pucharze Lubelszczyzny Nordic Walking – lubelskie też chodzi. Jej pasją jest aktywność ruchowa, dlatego z przyjemnością zaszczepia w innych zamiłowanie do ruchu, do nordic walking.
Członkowie Klubu Aktywnych ART- FIT udostępnili uczniom kijki, przeprowadzili kurs wpinania się w kije. Pani Halina Żeromska pokazała dzieciom jak maszerować i przeprowadziła krótką rozgrzewkę. Wszystkim czynnościom przyglądała się z zazdrością grupa rodziców, którzy tym razem nie zdecydowali się maszerować ze swoimi dziećmi. Ta długa trasa chyba trochę ich przeraziła.
Kwadrans po 11 kijkarze wyruszyli do Lisowa, do Stajni Stanka. Dzieci dzielnie pokonały wybrany dla nich dystans, a członkowie Klubu Aktywnych ART-FIT czuwali na trasie nad prawidłową techniką marszu i bezpieczeństwem młodych pasjonatów. Instrukcji prawidłowego chodzenia z kijami w czasie marszu  udzielali: Renata Ryszkowska, Renata Stawinoga, Renata Wolska, Jarosław Czarnecki, Halina Żeromska, Aleksandra Berger.W Stajni Stanka dzieci zobaczyły „pogoń za lisem”, miały także okazję bawić się na placu zabaw w otoczeniu koni i psów. Wspaniała słoneczna pogoda, piękna muzyka,  ognisko, pieczone kiełbaski, smaczny bigos, ciepła zupa, herbata, przyjazne zwierzęta, czas spędzony w grupie przyjaciół, a na koniec dyplom za udział w szkoleniu to atrakcje, które towarzyszyły sobotniej wyprawie  nordic walking z Klubem Aktywnych Art Fit.
Posiłek dla dzieci przygotowali:  Małgorzata Czarniecka, Iwona Świderska, Andrzej Żeromski i grupa młodych wolontariuszy: Gabriela Niedźwiadek, Klaudia Motylska i Martyna Stawinoga.
Dziękujemy za wsparcie Pani Katarzynie Świć, Katarzynie Kulik, Panu Krzysztofowi Świć i Panu Pawłowi Świć.
Impreza współfinansowana ze środków Miasta Lubartów.

Klub Aktywnych Art Fit