Z licytacji dla szpitala zebrano prawie 37 tysięcy złotych

Zakończyła się trwająca dwa tygodnie akcja pomocy dla szpitala w Lubartowie, czyli Licytacje na Rzecz Lubartowskiego Szpitala. To akcja na facebooku zainicjowana przez Grupę Widzialna Ręka Lubartów i Młodzieżowy Klub Sportowy Lubartów. Zebrana kwota wynosi blisko 37 tysięcy złotych.

 

Celem grupy na facebooku liczącej 1700 osób, było wsparcie lubartowskiego szpitala poprzez zbieranie pieniędzy na walkę z koronawirusem. Każda osoba poprzez publikację posta mogła wystawiać jakieś fanty. Chętni wystawiali na licytacje między innymi: uszyte maseczki ochronne, ozdoby rękodzielnicze, sesje tatuażu, sesje zdjęciowe, karnety na pływalnię, karty podarunkowe, naukę pływania z instruktorem, korepetycje z agielskiego, treningi personalne, koszulki, torty, nalewki i produkty spożywcze, książki, gry, obrazy, projekty aranżacji wnętrz, ręcznie wykonane odblaski na rower, a nawet samochód i wiele innych rzeczy. Starostwo Powiatowe w Lubartowie wystawiło możliwość zostania „Starostą na jeden dzień” (zasiąść w fotelu starosty, poznać z bliska funkcjonowanie urzędu, uczestniczyć w naradzie z kierownikami wydziałów, udać się z wizytą do jednej z jednostek podległych Starostwu. Licytacje zakończyły się w niedzielę 19 kwietnia, a było ich prawie 200. Kwota, jaką udało się zebrać, to blisko  37 tysięcy złotych.

Jako organizatorzy jesteśmy dumni i pełni podziwu za mobilizację i prężne działanie lubartowskiej i okolicznej społeczności. To niesamowite jak nasza społeczność szybko, sprawnie i z uśmiechem na twarzy potrafi czynić dobro – informują Jakub Adamczyk, prezes MKS „Lubartów” oraz Anna Adamczyk, założycielka Grupy „Widzialna Ręka Lubartów”.

Sylwia Cichoń

na zdjęciu organizatorzy akcji