Z wizytą na Wydziale Prawa i Administracji UMCS

Uczniowie klasy 4 P z I O w Lubartowie 21 lutego udali się  z wizytą na Wydział Prawa i Administracji UMCS.

Budynek wydziału zrobił wrażenie. Piękne, odremontowane korytarze i sale wykładowe, przestronny hol, nowoczesne aule… A ponieważ trwała jeszcze przerwa międzysemestralna i nie było studentów, to można powiedzieć, że cały wydział był do dyspozycji uczniów.  

W auli akademickiej uczniowie wysłuchali  wykładu Jarosława Kostrubca, prof. UMCS na temat zasad ustroju politycznego państwa. Tajniki mediacji sądowych przybliżył  zaś uczniom  dr Paweł Kłos. Spotkanie to odbyło się w sali, w której studenci prawa przeprowadzają symulacje rozpraw sądowych. Wizyta na wydziale łączyła więc elementy przyjemne z pożytecznymi. Dała możliwość zobaczenia, jak prezentuje się wydział, a jednocześnie była okazją do powtórzenia wiadomości przed zbliżającą się maturą.

Ta wyjątkowa wycieczka była możliwa  dzięki nawiązanej w  listopadzie 2023 r. współpracy ZS nr 2 z ul. Chopina w Lubartowie z Wydziałem Prawa i Administracji UMCS, który objął patronatem klasę humanistyczno – prawniczą, realizującą WOS w zakresie rozszerzonym. Po uczelni oprowadzili uczniów wykładowcy: Bartosz Liżewski i  Jarosław Kostrubiec, którym bardzo dziękujemy.

ZS2