Za nami Wakacyjny Rowerowy Tor Przeszkód

III Wakacyjny Rowerowy Tor Przeszkód zorganizowano w ramach Święta Miasta 10 lipca na placu przed ratuszem. Partnerem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie, a wsparcia finansowego udzielił Urząd Miasta Lubartów.

Zawody zorganizowało Miejskie Koło Turystyki Rowerowej w Lubartowie, w trzech kategoriach wiekowych – 7 – 10 lat, 11 – 16 lat, 17 i więcej. Wśród zadań do wykonania były: slalom na rowerze, przewiezienie przedmiotu z miejsca na miejsce, nie schodząc z roweru, pokonanie rynny, bramki. Była również pochylnia, tarka, korytarz z desek krótkich, równoważnia. Uczestnicy odpowiadali też na pytania dotyczące korzystania ze ścieżek rowerowych w Lubartowie.

Na zakończenie zawodów odbyła się loteria fantowa. Główną nagrodę – rower wygrała Anna Namiota. Wszyscy uczestnicy zawodów wylosowali drobne upominki. MKTR Relaks serdecznie dziękuje za pomoc w zorganizowaniu zawodów Urzędowi Miasta Lubartów, Miejskiemu Ośrodkowi Sport i Rekreacji, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Lublinie, Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie, Lubartowskiemu Ośrodkowi Kultury, firmie Luvi, przedstawicielom Powiatowej Komendy Policji w Lubartowie oraz licznym wolontariuszom. Kolejna impreza w najbliższą niedzielę 18 lipca. MKTR Relaks zaprasza na piknik rowerowy do Pałecznicy.

Wyniki:

Kategoria wiekowa 7-10 lat:

I miejsce – Kuba Kloc; II miejsce – Arkadiusz Kościołek; III miejsce – Krzysiek Piwko.

Kategoria wiekowa 11 – 16:

I miejsce – Dominik Krupa; II miejsce – Bartek Dec; III miejsce – Kuba Suchodolski.

Kategoria wiekowa 17 lat i więcej:

I miejsce – Emilian Dec; II miejsce – Piotr Pióro; III miejsce – Anna Namiota.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali otrzymali dyplomy, puchary, nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych sponsorów. Nagrodzony został także najmłodszy zawodnik Krystian Kozak i najstarszy – Jacek Pióro.

Foto: Sylwia Cichoń