Zabójstwo z Lubartowa w odcinku nowego sezonu „Polskich Zabójczyń”

Historia zbrodni, która miała miejsce w Lubartowie w 2011 roku będzie tematem odcinka nowego sezonu „Polskich Zabójczyń”. Drugi odcinek nowego sezonu zostanie wyemitowany w piątek, 26 marca o godz. 22:00. Do tragedii w spokojnej rodzinie doprowadza tytułowy „Morderczy dług”.

„Polskie zabójczynie” to oryginalna produkcja Crime+Investigation Polsat, zgłębiająca najmroczniejsze polskie sprawy kryminalne, w których główną rolę odegrały kobiety. Czwarty sezon to historia Edyty R., która otruła męża dla uzyskania odszkodowania. Ale to nie jedyna trucicielka w tym sezonie – drugą jest Renata R. Kolejna z kobiet, których historie prezentujemy, Monika K., chcąc ukryć zadłużenie, do którego doprowadziła, dopuściła się morderstwa teściowej. A najmłodsza polska zabójczyni tego sezonu postanowiła zabić ze swoim partnerem własną siostrę i upozorować zaginięcie.
Monika K. wiodła z mężem Sławomirem i dwójką dzieci spokojne życie w Lubartowie. Kobieta nie przepadała za teściową, Janiną B. Nieporozumienia między nimi wynikały z różnic wyznaniowych, ale także – co istotniejsze – z przyczyn finansowych. Janina B., przebywając u męża w Niemczech, wysyłała synowej pieniądze na utrzymanie domu, ale po wizycie w Zakładzie Energetyki okazało się, że synowa nie regulowała zobowiązań i powstało zadłużenie. 26 września 2011, podczas sprzątania strychu z synową, Janina poruszyła temat nieuregulowanych płatności. Krótko po tej scysji Janina B. zaginęła.

Statystyki wskazują, że kobiety, jeśli już zabijają, to osoby bliskie. Historia zabójczyni – Moniki K. i jej ofiary – teściowej Janiny B. napawa niepokojem i szokuje. Sprawa wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami rodzinnego Lubartowa czy województwa lubelskiego, ale zelektryzowała opinię publiczną w całej Polsce.

Czwarty sezon programu „Polskie Zabójczynie” to cztery odcinki poświęcone historiom dwóch trucicielek, młodej dusicielki i kobiety, która pozbawiła życia teściową przy pomocy kuchennego tłuczka. Emisja rozpoczyna się odcinkiem „Zatrute Relacje” 19 marca o 22:00 w telewizji Crime+Investigation Polsat.

Badania wskazują, że ofiarami kobiet najczęściej padają osoby z bliskiego otoczenia. To mężowie, kochankowie, pracodawcy, dzieci czy teściowe. Te zbrodnie przeważnie mają miejsce w domu, w środowisku znanym zabójczyni. Do tragedii może dojść w pobliżu każdego z nas. „Polskie Zabójczynie” pokazują, że morderczyniami niekoniecznie są brutalne femme fatale, to nasze znajome, sąsiadki, mamy, żony czy córki przygniecione ciężarem codziennego życia.
– Od 2013 roku regularnie produkujemy polskie programy na potrzeby stacji Crime+Investigation. Bardzo zależy nam, by wyróżniać się własnym, wysokiej jakości lokalnym contentem. Tak właśnie jest w przypadku „Polskich Zabójczyń”. Już po raz czwarty pochylamy się nad zbrodniami popełnianymi przez Polki, a wciąż mamy wiele spraw do zaprezentowania. Produkcja tego sezonu była o tyle trudna, że musieliśmy dostosować się do reżimu sanitarnego związanego z epidemią koronawirusa. Mimo wielu wyzwań produkcyjnych stworzyliśmy dobry, mocny, rzetelny program na wysokim poziomie merytorycznym i artystycznym. Tym razem poznajemy historie dwóch trucicielek, które „pozbyły się” swoich życiowych partnerów, historię młodej dziewczyny, która wraz ze swoim chłopakiem zabiła starszą siostrę i historię kobiety, która brutalnie morduje teściową. – mówi Agnieszka Kubiak, Head of Content Development and Creative, Polska.