Zakład zagospodarowania odpadów prawie gotowy

Na ukończeniu jest budowa Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej. Niedługo zostaną oddane do użytku ostatnie budynki. Otwarcie planowane jest na początek grudnia.

Z sortowni będą korzystały gminy członkowskie Związku Komunlanego Gmin Ziemi Lubartowskiej, w tym Lubartów. Oprócz tego z ZZO będą korzystały miasta: Świdnik oraz Lublin. Świdnik przeznaczy na ten cel 1,9 miliona złotych. Natomiast Miasto Lublin będzie korzystało z sortowni w zamian za wpłatę brakujących do jej budowy środków w wys. 10 mln złotych.

To jedna z największych inwestycji w naszym regionie, w której partycypuje Miasto Lubartów.

Przypomnijmy, że 11 czerwca 2015 r. podpisano umowę na budowę Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej – między Związkiem Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej, a wykonawcą – firmą Instal Warszawa S.A.
Zakład powstaje za kwotę 48,8 mln zł przy współfinansowaniu ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, gmin członkowskich oraz Miasta Lublin i Miasta Świdnik w oparciu o odrębną umowę. Będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce, jeżeli chodzi o technologię fermentacji.

(J.A.) fot. R.Ozonek