Zakończenie roku szkolnego maturzystów z II LO w Lubartowie

28 kwietnia uczniowie klas maturalnych zakończyli czteroletnią naukę w liceum.

Podczas oficjalnej części uroczystości, w podniosłej atmosferze, Dyrektor II LO Halina Zdunek, Wicedyrektor Teresa Rojek, Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik, Zastępca Burmistrza Tadeusz Małyska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Urszula Skrzypiec wręczyli dyplomy i stypendia uczniom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem, osiągnęli duże sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, godnie reprezentując swoją szkołę nie tylko w województwie, ale też w kraju i w Europie.

Wzruszenia nie zabrakło podczas przemówień dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i samych uczniów – maturzystów oraz ich młodszych kolegów, którzy żegnali swoich przyjaciół z Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Klubu Wolontariusza, SKKT „Azymut” czy Sceny 44. Uroczystość zakończył występ artystyczny, po którym uczniowie poszczególnych klas spotkali się w salach lekcyjnych, by pożegnać się z przyjaciółmi ze szkolnej ławki i wychowawcą.

Choć czteroletnia nauka i jednocześnie wspaniała przygoda tegorocznych maturzystów w lubartowskiej „Dwójce” dobiegła już końca, to przed nimi nowy etap życia, który rozpocznie się niespełna za tydzień wraz z egzaminami maturalnymi.

Wszystkim przystępującym do sesji egzaminacyjnej życzymy połamania piór i wysokich wyników. Trzymamy kciuki!

Nadszedł czas pożegnania, a co za tym idzie – podsumowań. Choć nie możemy spotkać się z Wami osobiście, to chcielibyśmy podziękować Wam za wspólny czas spędzony w murach II LO, za wszelką życzliwość, miły gest, uśmiech, pomoc… To Wy byliście naszymi przewodnikami po szkolnych korytarzach, gdy rozpoczynaliśmy naukę w nowej i obcej dla nas szkole; to w Was znaleźliśmy przyjaciół, z którymi wspólnie pracowaliśmy w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Klubie Wolontariusza, SKKT „Azymut” czy Scenie 44. Wasza aktywność i osiągnięcia w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i sportowych były dla nas przykładem. Dziś społeczność szkolna II LO traci swoich ważnych członków, ale wiemy, że zawsze z sentymentem będziecie wracać do naszej szkoły i wspominać naukę w niej jako bardzo ważny etap Waszego życia. Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności zdobyte w ciągu ostatnich trzech lat zaowocują sukcesami na maturalnych egzaminach, że Wasz wysiłek i Wasza pracowitość zostaną docenione i osiągniecie cel, do którego dążycie. Tego Wam życzymy – uczniowie klas pierwszych i drugich z II LO.

II LO