Zakończenie roku w II LO

26 kwietnia w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich.

Zebranych przywitała dyrektor szkoły Halina Zdunek. – Oto po trzech latach pobytu w naszej szkole, dziś zostaniecie absolwentami II LO. To jak jesteście dla nas ważni, to obecność zaproszonych gości. Dzisiejsza uroczystość jest bardzo ważna i radosna dla was, bo wszyscy uczniowie klas trzecich II LO ukończyli szkołę i serdecznie wam gratuluję.

Podkreśliła również wyjątkowość zakończenia w tym roku nauki dla klas maturalnych, ze względu na trudny czas strajku przedstawicieli oświaty w całym kraju.

W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik, jego zastępca Jakub Wróblewski, Anna Najda -przewodnicząca Rady Rodziców II LO oraz wiceprzewodnicząca Monika Potocka, byli również rodzice i nauczyciele. Tego dnia najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za udział w konkursach miejskich, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych, za czynny udział w pracy na rzecz szkoły, za aktywność w zawodach sportowych, otrzymali również certyfikaty za udział w szkolnym wolontariacie. Jak co roku na zakończenie nie zabrakło również części artystycznej przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem Pawła Pasikowskiego.

Emilia Kosek