Zakończenie sezonu piłkarskiego MOSiR

17 czerwca miało miejsce zakończenie i podsumowanie sezonu piłkarskiego 2018/2019 MOSiR Lubartów. Pogoda była wymarzona, dopisali zawodnicy i rodzice. W uroczystości wziął udział burmistrz Krzysztof Paśnik oraz radni naszego miasta – tym razem w roli rodziców.

Blisko 330 uczestników dostało koszulki treningowe MOSiR Lubartów.Każdy mógł zjeść kiełbaskę z grilla; najmłodsi adepci szaleli na dmuchanym zamku. Jak na każdej naszej imprezie wszystkie dzieci zagrały mecze między sobą, a na koniec odbył się mecz: Wychowankowie naszych grup – teraz zawodnicy LEWART-u wspomagani przez trenerów grup – kontra – Rodzice. Wygrali Zawodnicy – jednak Rodzice również spisali się wyjątkowo dobrze – informuje p.o. Dyrektora MOSiR Aneta Symbor.

W kończącym się sezonie MOSiR odnotował duży wzrost chętnych na zajęcia. Obecnie jest ok. 330 uczestników, w tym 14 grup młodzieżowych w rocznikach od 2002 do 2014. Od wiosny rozpoczęto zajęcia z grupą dziewcząt, a od nowego sezonu zgłoszona zostanie ta drużyna do rozgrywek ligowych LZPN. W sezonie 2019/2020 pięć grup wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej i będą to grupy trenerów: Daniela Cieśli, Krzysztofa Skomry, Zbyszka Grzesiaka, Mateusza Lejkowskiego oraz Grzegorza Bobikowskiego, co bardzo cieszy, bo grupy młodzieżowe MOSiR Lubartów wracają do Lig Wojewódzkich.

  Dziękuję Panu Burmistrzowi za wsparcie oraz Radzie Miasta za przyznany budżet dzięki, któremu możemy realizować nasze działania. Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzyli nas nasi zawodnicy i rodzice. Dziękuję trenerom, którzy z pełnym profesjonalizmem i pasją podchodzą do zajęć. Dziękuję naszym sponsorom. Dołożymy wszelkich starań, aby nasze zajęcia były jeszcze atrakcyjniejsze i ciekawsze. Mamy wiele nowych pomysłów, które chcemy w przyszłym sezonie zrealizować. Jeszcze raz dziękuje Wszystkim za okazane wsparcie, pomoc i obecność. W takich chwilach wiemy dla kogo i po co tu jesteśmy – dodaje Aneta Symbor.

opr. Red.