ZAPRASZAMY NA FESTYN RODZINNY, POŁĄCZONY Z BIEGIEM POKÓJ I DOBRO

Już w najbliższą sobotę 24 czerwca odbędzie się V edycja biegu charytatywnego „Pokój i dobro”, organizowanego przez Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Bieg jest częścią Festynu rodzinnego Kapucynalia.

Bieg jest imprezą charytatywną. Zmaganiom biegaczy towarzyszył będzie trwający w tym samym czasie festyn rodzinny „Kapucynalia 2017”, który ma na celu propagowanie wartości rodzinnych i tworzenie okazji do wspólnego spędzania wolnego czasu. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie rocznej lubartowianki Bianki. Dziewczynka choruje na rzadkie schorzenie, zwane potocznie klątwą Ondyny, które może przyczynić się do jej śmierci. Bianka jest jedną z 20 osób w Polsce, u których stwierdzono tę chorobę, natomiast na świecie ze zdiagnozowaną klątwą Ondyny żyje jedynie 300 pacjentów. Żeby samodzielnie oddychać dziewczynka potrzebuje operacji, której koszt wynosi 500 tys. zł.

Impreza dedykowana jest Biance Zofii Dzięcioł. Początek o godzinie 14.00 w ogrodzie Kapucynów. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje, m.in.: ściankę wspinaczkową, kiermasz ciast, loterię fantową, gry i zabawy dla dzieci, jazdę kucykami, dmuchane zamki oraz licytacje na rzecz Bianki. O 17.50 zaplanowano wręczenie wyróżnień i nagrody „PAX ET BONUM”.

Bieg Pokój i dobro rozpocznie się o godzinie 16.00. Na liście startowej znajduje się już ponad 150 osób. Można przypuszczać, że na trasę długości 10 kilometrów ruszy grupa około 200 biegaczy.

ig