Zaproszenie na Lubelskie Święto Muzyki Wokalnej

Katedra Turystyki i Rekreacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Lubelska Lokalna Organizacji Turystyczna serdecznie zapraszają na koncert pt. „Tańczące Eurydyki”, który odbędzie się w czwartek – 29 maja 2014 r. o godz. 18.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul. Akademicka 15.

Podczas koncertu wystąpi solistka Warszawskiej Opery Kameralnej – sopranistka Justyna Reczeniedi przy akompaniamencie Maksymiliana Milo Siemieńskiego. Ponadto wystąpią wokalne Diamenty Lublina i inni. W repertuarze koncertu, znajdą się m.in. piosenki Anny German, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, a także arie operowe.

koncert justyna reczeniedi

Justyna Reczeniedi – sopranistka, skrzypaczka, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej i innych scen polskich, doktor sztuk muzycznych w dziedzinie wokalistyki. Ostatnia uczennica Bogny Sokorskiej „Słowika Warszawy” i jej córki Jagny Sokorskiej – Kwika, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina (śpiew solowy) i Uniwersytetu Warszawskiego wydziału polonistyki. Laureatka wielu konkursów wokalnych w kraju i za granicą. W swoim dorobku artystycznym posiada kilka albumów i teledysków, autorka książki m.in. „Bogna Sokorska. Życie i kariera Słowika Warszawy – wspomnienie”. W 2013 r. wystąpiła z Królewską Orkiestrą Symfoniczną oraz m.in. polskimi śpiewakami operowymi i odesską wokalistką – Vladyslava Vdovychenko z cyklem koncertów z repertuaru Anny German pt. „Być może gdzie indziej”. Jest autorem projektu pt. Co-Opera, czyli fuzji nowoczesności i klasyki, stworzonej z bardzo dobrym smakiem – a to wszystko stanowi połączenie niezwykłego śpiewu operowego Justyny z tenorem – Krystianem Adamem Krzeszowiakiem oraz poezji i muzyki popularnej.

Maksymilian Milo Siemieński – pianista młodego pokolenia. Nauk® gry rozpoczął w 1995 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego nr 4 w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Marii Niemiry. Jest absolwentem Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego w Białymstoku przy Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi ożywioną działalność koncertową oraz pedagogiczną, bierze także udział w wokalnych kursach mistrzowskich.

Celem koncertu jest lubelskiego establiszmentu kulturowego oraz rozwój turystyki kulturowej w Lublinie i na Lubelszczyźnie.

Wstęp wolny, publiczność otrzyma specjalny rabat na zakup auta od Firmy Danelczyk.

Katedra Turystyki i Rekreacji

Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie