Zaśpiewali dla Bianki w ZS nr 2

„Razem możemy więcej” – pod takim hasłem przebiegał VI Koncert Charytatywny, który odbył się 18 grudnia w murach Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie. Po raz kolejny młodzież udowodniła, że okres zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nadzwyczajnie mobilizuje wszystkich, by nieść pomoc tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, społeczność uczniowska szkoły przy ul. Chopina wsparła leczenie małej Bianki Dzięcioł – dziewczynki chorującej na rzadką chorobę znaną pod nazwą „klątwy Ondyny”. Kłopotliwą porą dla każdego chorującego na „klątwę Ondyny” jest noc – podczas snu nie ma możliwości świadomego oddychania, przez co organizm automatycznie nie otrzymuje potrzebnego tlenu. Jedną z metod, umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie, jest tracheotomia oraz instalacja rozrusznika przepony, dzięki któremu następuje zastępcza wentylacja organizmu. Komfort życia Bianki definitywnie zmieniłaby właśnie operacja wszczepienia rozrusznika przepony, na którą potrzebna jest astronomiczna kwota 500 tys. złotych. Mimo że na subkoncie Bianki uzbierano już ponad 300 tys. złotych, to droga do finału jest ciągle daleka.

Koncert Charytatywny zorganizowany przez uczniów ZS nr 2 miał formę niecodziennego występu. Na szkolnej scenie stanął Chór Sanguszki złożony z 35 wokalistów – amatorów, którzy w brawurowy sposób wykonali znane świąteczne utwory z repertuaru Blue Cafe, De SU, Edyty Górniak czy Kayah. Serca publiczności podbiło również instrumentalne wykonanie znanych świątecznych melodii. Koncertowi towarzyszył kiermasz świątecznych wypieków i dobrowolna zbiórka środków finansowych. Pieniądze zebrane podczas całej akcji charytatywnej zasiliły już konto Bianki. Mamy nadzieję, że przybliżą dziewczynkę, chociaż o mały krok, do wymarzonego celu. Organizatorkami przedsięwzięcia były panie Beata Cieślak i Małgorzata Kapica, które jeszcze raz składają serdeczne podziękowania całej społeczności ZS nr 2 za włączenie się w akcję i wielkie serca.

Dyrekcja  szkoły skierowała kilka słów do organizatorów wczorajszego koncertu

VI Koncert Charytatywny, którego w tym roku celem była zbiórka środków finansowych na leczenie Bianki Dzięcioł, odbył się wczoraj w murach Naszej szkoły. Bianka jest małą dziewczynką u której zdiagnozowano potencjalnie śmiertelną chorobę genetyczną, która polega na braku kontroli nad oddychaniem. Prościej mówiąc dziewczynka „zapomina” oddychać. Bianka wymaga stałego podłączenia do respiratora, jak również stałej opieki lekarzy, rodziców i pielęgniarek. Składamy serdeczne podziękowania grupie młodzieży i nauczycieli, która włączyła się w realizację tego, jakże szczytnego, przedsięwzięcia. Wpisaliście się na karty historii szkoły z ul. Chopina, jako kolejne roczniki, którym nie obca jest bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi.Nie mamy wątpliwości, że – między innymi – dzięki waszej pomocy, dziś dwuletnia Bianka, będzie za kilka lat uczennicą Naszej szkoły.I kiedyś weźmie udział w takim właśnie jak wczorajszy koncercie, aby pomóc komuś innemu. Koncert nie odbyłby się, gdyby nie czujne oko Pań Małgorzaty Kapicy i Pani Beaty Cieślak, które czuwały nad logistyką przedsięwzięcia, kiermaszem ciast, no i przede wszystkim nad doskonałym przebiegiem KONCERTU! Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

ZS2